Манчестър Сити премина успешно 3-ия кръг на турнира за Купата на Лигата, след като победи на своя "Етихад" втородивизионния Шефилд Уензди със 7:0. Всички голове паднаха след почивката. Лампард откри в 47-ата минута, а в 53-ата минута се разписа и Джеко.
Навас утрои преднината на домакините минута след гола, а Туре се разписа от дузпа в 60-ата минута. Босненецът вкара за 5:0 в 77-ата минута, а дебютантът Поцо записа гол още в първия си мач за 6:0 две минути преди края на редовното време. Крайният резултат бе оформен от Лампард в 90-ата минута.
Гостите завършиха мача в намален състав, след като Зайате бе изгонен с червен картон след точно час игра от началото на мача. С тази победа Сити прекъсна негативната си серия от 4 поредни мача без успех.