Отидете към основна версия

1 314 0

Без промени в болидите от Формула 1 до 2017

  • формула 1-
  • автомобили-
  • моторни-
  • mercedes-
  • red bull-
  • болиди-
  • болиди

Планираната ранна революционна реконструкция бе отхвърлена в Женева

БТА/АР

На среща на комисията на Формула 1 към Международната федерация по автомобилизъм (FIA) беше определено, че няма да се правят основни промени в болидите до 2017 година.

Повечето от екипите на заседанието вчера гласуваха против идеята за ранна революционна реконструкция, предлагаща по-големи шасита, по-широки гуми и по-мощни двигатели.

Така предложението ще бъде отложено най-малко с два сезона, за да бъде сигурно, че това ще доведе до значително подобрение и няма да е прибързана стъпка. Някои от представителите искат правилото за новите промени да влезе в сила още от следващата година, докато други предпочитат да изчакат.

Повечето отбори подкрепиха идеята за нови модификации, включващи увеличаване на мощността на двигателите от 850 до 1000 конски сили и нови болиди, широки 2000 мм, вместо сегашните 1800, като в това число са тимът на Red Bull и шефът на Формула 1 – Барни Екълстоун.

Опозицията от Mercedes, например, обаче е твърдо против, смятайки, че трябва да се допитат до феновете и да получат съгласието им преди вземане на решение.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини