Дано Григор гледа: Новак Джокович продължава да бие наред в Синсинати

• буста-
  • синсинати

Сърбинът се класира на 1/4 финал с лекота, победи испанеца Пабло Кареньо Буста

Източник: БГНЕС

Сърбинът Новак Джокович победи испанеца Пабло Кареньо Буста с 6-3, 6-4 и се класира с лекота за четвъртфиналите на турнира "Мастърс" 1000 в Синсинати (САЩ). Световният №1 спечели престижната надпревара преди 12 месеца, предава topsport.bg

Световният №1 сервира безупречно в първия сет и един пробив на нула в шестия гейм се оказа достатъчен за спечелването на първата част. Във втория сет картината се промени. Джокович спря да вкарва първото си подаване и Кареньо Буста започна да печели точки, когато посреща.

Във втория гейм испанецът имаше две точки за пробив при 15-40. Ноле си отрази и с отлични ретури проби в следващия дълъг гейм. Въпреки някои проблясъци на Пабло, сърбинът затвори мача за 1 час и половина.

Довечера Джокович ще играе за място на полуфинал с французина Люка Пуй, който имаше нужда от точно два часа за да пречупи руснака Карен Хачанов след 6-7(3), 6-4, 6-2.

Този резултат сложи край на надеждите за втори пореден изцяло руски полуфинал в турнир от "Мастърс" 1000. В събота Хачанов отпадна от сънародника си Даниил Медведев в Монреал. Днес Медведев ще срещне Андрей Рубльов, сензационно елиминирал снощи Роджър Федерер. Победителят най-вероятно ще играе утре със световния №1 Джокович.