• полувреме-
  • рафаел-
  • соу

"Червените" имаха аванс с 2:0 до почивката

ЦСКА надделя с 2:0 срещу втородивизионния Пирин (Благоевград) в контролна среща, която беше прекратена на полувремето. Мачът стартира малко след 19 часа на стадион "Българска армия", но на почивката се разрази буря. Проливният дъжд и градушката не позволиха доиграването на срещата. Теренът на "Армията" се наводни и беше взето решение двата отбора да не излизат за второто полувреме.

От първата минута за ЦСКА започнаха три от новите попълнения -  Юрген Матей, Амос Юга и Юнус Санкаре.

Бившият капитан на "червените" Николай Бодуров изведе Пирин с лентата. В атака за гостите играха други бивши футболисти на ЦСКА - Преслав Йорданов и Антон Карачанаков.

Мачът започна с натиск на домакините, като с пропуски се отчетоха Енрике Рафаел и Али Соу. Пирин отвърна с удар от фаул на Антон Карачанаков, който беше спасен от Густаво Бусато. В 18-ата минута Рафаел центрира остро, а Стилян Николов от състава на "орлетата" опита да изчисти, но прати топката в страничната греда на собствената си врата. В 39-ата минута ЦСКА поведе. Енрике Рафаел отбеляза за 1:0 със силен удар. Само 120 секунди след това и Али Соу наказа Исмет Кисьо. Голмайсторът на ЦСКА стреля силно, топката се отби в крак на бранител и влезе във вратата на Пирин - 2:0.

На полувремето се изля пороен дъжд и така срещата приключи при резултат 2:0 след 45 минути игра.