Отидете към основна версия

980 0

Стефанова - претендентка за световната титла

  • стефанова-
  • шахмат-
  • световно-
  • титла-
  • харика-
  • реми-
  • ушенина-
  • вънцзюн
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Антоанета Стефанова се класира за финала на Световното индивидуално първенство по шахмат за жени, провеждащо се в сибирския град Ханти-Мансийск, предаде БГНЕС. Българката стигна до заветното реми с черните фигури във втората си партия от полуфиналите на турнира срещу Дронавали Харика от Индия. Така след успех в първата партия вчера, българката се класира за финала след общ резултат 1,5:0,5.

Съперничката на Ети Стефанова на финала все още не е ясна, тъй като другият полуфинал завърши 1:1 след редовните две партии между Анна Ушенина от Украйна и Цзю Вънцзюн от Китай. Това ще наложи провеждане на тайбрек между двете утре.

Финалът ще се играе в четири партии, които започват от понеделник. Стефанова е световна шампионка по шахмат от 2004 година.

 

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини