• бариентос-
  • боатенг-
  • голмайстор
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Стефан Ел Шаарави отбеляза нови два гола на сметката си, а неговият Милан обърна до 3:1 като гост Катания, за да продължи възхода си в последните седмици, предаде БГНЕС.

Катания поведоха в 11-ата минута, когато бившият бранител на Милан Никола Легроталие се разписа с глава след центриране от корнер. След почивката домакините обаче останаха с 10 души заради изгонването на Пабло Бариентос. Стефан Ел Шаарави се разписа на два пъти, а между попаденията му точен със страхотен удар беше Кевин-Принс Боатенг. Ганаецът също напусна с директен червен картон в последната минута. Играчите на Катания оспорваха бурно първия гол на Ел Шаарави, тъй като си личеше, че той е от засада.

20-годишният талант вече има 12 попадения в лигата през сезона, с 4 повече от най-близкия си преследвач.