• лудогорец-
  • локомотив (пловдив)-
  • 1:0-
  • efbet лига

В последните секунди на мача, играл се в Разград, футболистът на "смърфовете" Кристиан Гомис имаше нещастието да си отбележи автогол

Снимка: Антон Узунов

Отборът на Лудогорец се наложи с 1:0 над Локомотив (Пловдив) в двубой от 14-ия кръг на родната efbet Лига.

През първата част домакините така и не успяваха да намерят празните пространства зад защитната линия на "смърфовете".

Второто полувреме обаче стартира доста по-добре за "орлите", които след час игра получиха дузпа. Пиерос Сотириу застана зад бялата точка, но топката се удари в двете странични греди и не влезе във вратата на Локо.

В самия край на срещата бе отсъдена втора дузпа за домакините, но след преглед с ВАР Драгомир Драганов промени решението си и до наказателен удар не се стигна.

В последните секунди обаче Кристиан Гомис имаше нещастието да си отбележи автогол и да донесе победата на своя противник. Дълбоко в добавеното време Мартин Паскалев от гостите получи втори жълт картон и се прибра по-рано в съблекалните.

Така бе прекъсната отличната серия от победи на "смърфовете", които остават на осмото място със 17 точки. Лудогорец, от своя страна, вече има 33 пункта на върха във временното класиране.