• спортинг лисабон-
  • бенфика-
  • 2:1-
  • купа на лигата на португалия

Актуалните шампиони на Португалия спечелиха Купата на лигата, като успехът им бе за сметка на гранда Бенфика

Снимка: EPA/БГНЕС

Спортинг Лисабон спечели Купата на португалската лига за четвърти път в своята история. На финала отборът на Рубен Аморим победи с 2:1 Бенфика.

Резултатът бе открит от Евертон, който даде аванс на Бенфика в 23-ата минута. Той получи страхотен пас от Алехандро Грималдо в наказателното поле и прати топката в горния ляв ъгъл на Антонио Адан.

Спортинг изравни в 49-ата минута с гол на Гонсало Инасио, който засече с глава центриране от корнер.

В 73-ата минута Паулиньо разтресе напречната греда на вратата на Бенфика, но само след 5 минути Пабло Сарабия вкара за втори път топката в мрежата на Одисеас Влаходимос и донесе победата на Спортинг, с което и трофея.