Феновете на пловдивския Ботев излязоха снощи на протест из улиците на града, за да настояват за по-бърз прогрес около строежа на стадион „Христо Ботев“, научихме от dsport.
Шествието стартира от строителната площадка и завърши пред сградата на Общината, а по пътя бяха запалени факли и бомбички, които да демонстрират недоволството на запалянковците.
„Искаме Колежа да се построи“, гласеше лозунгът на протеста, а част от организаторите заплашиха с безредици от мегафоните, ако общинарите не увеличат скоростта на строителството.
Припомняме, че „Колежа“ бе затворен за основен ремонт през 2013 г. и това наложи „канарчетата“ да играят домакинствата си на тренировъчната база в квартал „Коматево“.
20 млн. лв. държавни средства бяха отпуснати за строителните дейности през 2020 г., но само малка част от тях са реално вложени в строителството към момента.