Френският Монако няма спирка. Клубът, собственост на милиардера Дмитрий Риболовлев, се е прицелил в крилото на Манчестър Юнайтед Нани. Според британския таблоид „Мирър” монегаските ще платят 20 милиона паунда, за да си осигурят услугите на португалеца.
Полузащитникът на „Червените дяволи” на няколко пъти изрази желанието си да напусне клуба. Такова е и желанието на новия треньор Дейвид Мойс, който няма да разчита на него за предстоящия сезон.
26-годишният Нани пристигна в Манчестър през 2007 година от Лисабон, отбелязвайки 39 гола в 215 мача. Последният сезон обаче не бе най-добрият за португалеца, който се разписа само веднъж във Висшата лига.
Монако, който преди дни подписа с мегазвездата Радамел Фалкао, иска да подсили редиците си за предстоящата кампания в Лига 1, в която, по всичко личи, ще е основният конкурент на ПСЖ.