Отидете към основна версия

1 017 0

Надал си уреди участие на финала в Лондон

  • надал-
  • турнир-
  • лондон-
  • тенис
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Рафаел Надал е първият тенисист, който си осигури място във финалния за сезона турнир на АТP през ноември в Лондон.

"Надал се класира за финалния турнир за годината за девета поредна година", се казва в изявление на АТP.

Испанецът бе извън корта седем месеца, заради контузия на коляното, но след завръщането си през февруари е повече от блестящ.

От началото на тази година до момента, Надал достигна до финалите на всичките девет турнира, в които участва, и спечели седем титли, включително от турнирите "Мастърс" в Индиън Уелс, Мадрид и Рим.

Рафа е пети в световната ранглиста на АТП, но първи в ранглистата, която се базира на резултатите от календарната година и по този начин си гарантира място сред осемте най-добри през сезона, които играят на турнира в Лондон.

Турнирът  на АТП в Лондон ще се проведе от 4 до 11 ноември.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини