Два мига на вълшебство спасиха Манчестър Сити от срамна загуба в Германия

• манчестър сити-
  • борусия дортмунд-
  • шампионска лига

Съвсем очаквано единият дойде от Ерлинг Холанд

Манчестър Сити постигна знаменит обрат над Борусия Дортмунд за успеха си с 2:1 във втория кръг от груповата фаза на Шампионската лига.

Два мига на вълшебство спасиха „гражданите“ от мач, който можеше да се превърне в един от най-срамните в кариерата на Хосеп Гуардиола. И не, причината не е, че „жълто-черните“ са отбор, от който е срамно да загубиш, а, че преди изравнителното попадение англичаните нямаха точен удар в продължение на цели 80 минути.

Точно тогава обаче Джон Стоунс вкара невероятен за своите стандарти гол извън наказателното поле. Централният бранител по изключение бе поставен на десния бек в този мач, но в онази минута се озова на около 22-23 метра от гол линията, за да стреля мощно в близкия ъгъл и да препарира Александър Майер на вратата му.