Рома загря за Лудогорец с победа на „Маркантонио Бентегони“

• рома-
  • верона

Тимът на Жозе Моуриньо срещна сериозни трудности

Рома постигна труден успех с 1:3 над Верона в предпоследен мач от 12 кръг в италианската Серия А, за да загрее за срещата с Лудогорец в четвъртък, където ще се реши кой от двата тима ще продължи напред към Лига Европа или към Лигата на конференциите.

Павел Давидович се превърна от герой в злодей за своя тим, защото първо вкара гол в 27', а 9 минути по-късно си изкара червен картон за грубо нарушение.

Николо Дзаниоло възстанови равенството в продължението на първата част и това постави началото на образа за „римските вълци“.

Жозе Моуриньо обаче трябваше да разчита на своите резерви в лицата на Кристиян Волпато и Стефан Ел Шаарауи, за да може двамата да донесат успеха за гостите съответно в 88' и 92'.

По този начин Рома измести градския си съперник - Лацио, от четвъртата позиция във временното класиране и може да погледне по-уверено към последния кръг от групите в евротурнирите, докато Верона вече е в серия от 6 поредни шампионатни загуби.