• рамзи-
  • касорла

Артилеристите показаха защо са претендент за титлата

Снимка: ЕПА/БГНЕС
Арсенал даде сериозна заявка за нещо по-сериозно през този сезон, след като спечели дербито на върха на английската Висша Лига и победи Ливърпул с 2:0 на своя стадион "Емиратс".

Санти Касорла откри резултата в средата на първото полувреме, което бе сравнително равностойно. След почивката обаче превъзходството на "Артилеристите" бе осезаемо и те увенчаха добрата си игра със страхотен втори гол на Аарън Рамзи.

В самия край на мача и двата отбора пропуснаха добри положения за гол, но така или иначе изходът на мача не бе под въпрос.

Благодарение на победата Арсенал се откъсна с пет точки на върха на класирането пред Ливърпул и Челси. Същевременно този успех бе възможно най-добрия отговор на критиките срещу тима на Венгер, че досега побеждава единствено малките съперници, но не може да направи нищо в големите мачове.