Пьотр Нестеров стигна до финала на турнир по тенис в Кувейт

• тенис-
  • кувейт

Българинът се наложи над втория в схемата Бор Артнак със 7:6(4), 6:2

Снимка: Факти.бг/Архив

Националът на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров се класира за финала на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове в Ал Захра (Кувейт) с награден фонд 15 хиляди долара, предава БТА.

Поставеният под номер 4 Нестеров победи втория в схемата Бор Артнак (Словения) със 7:6(4), 6:2 за 1:51 час. 20-годишният българин спечели първия сет след тайбрек, а във втората част даде само два гейма на съперника си, за да стигне до крайния успех.

Това е четвърта поредна победа на Нестеров на турнира без да загубен нито един сет. С успеха Нестеров си осигури 1272 долара и 8 точки за световната ранглиста, а в първия си финал за годината и в спора за трофея той ще се изправи утре срещу вероятно срещу водача в схемата Гонсало Оливейра (Португалия).