Най-накрая мачът на Григор Димитров в Шанхай се доигра - той спечели

• мастърс-
  • кръг

В третия кръг българинът ще се изправи срещу №24 в световната ранглиста Алексей Попирин от Австралия

Снимка: БГНЕС/EПA

Поставеният под №9 в схемата българин победи с 6:3, 3:6, 6:2 белгиеца Зизу Бергс. Срещата започна в събота, но беше прекъсната заради дъжд при резултат 6:3, 2:4 (15-30)

Това е втора победа от два мача за Димитров срещу Бергс. През тази година Григор спечели срещу белгиеца с 6:3, 7:6(4), 4:6, 6:4 на "Ролан Гарос". Димитров почиваше в първия кръг в Шанхай, в който Бергс елиминира Чжъчнън Чжан (Китай).

Белгиецът успя да спечели втората част с 6:3 и така да изравни сетовете. Димитров започна силно третата част и поведе с 3:0, а след още един пробив увеличи преднината си на 5:1. Бергс успя да върне един пробив, но Григор направи още един брейк и спечели с 6:2.

Българинът ще играе в третия кръг срещу №24 в световната ранглиста Алексей Попирин (Австралия). Двамата имат три мача помежду си, като австралиеца води с 2:1 победи. Преди два месеца Димитров пропусна три мачбола и отстъпи с 6:4, 6:7(5), 3:6 на Попирин в третия кръг на ATP 1000 турнира от сериите "Мастърс" в Монреал (Канада).

През миналата година Димитров достигна до полуфиналите в Шанхай, където загуби от Андрей Рубльов (Русия).