Главният акционер на ЦСКА Александър Томов обяви, че лицензът на футболния клуб вече е официално спасен.
На пресконференция днес Томов заяви, че всички задължения до края на март на клуба са вече покрити.
„Въпреки трудното начало и безумното наследство лицензът на ЦСКА е вече спасен. Това стана благодарение на тези треньори и футболисти, които се съгласиха изплащането на задължения към тях да бъде разсрочено. ЦСКА вече е финансово стабилен клуб. Изглежда невероятно за само 8-9 месеца и при 35 млн. дългове. Целта ни сега е ЦСКА да си върне реномето на голям европейски клуб. Няма нулева година. В челото на класирането сме и играем само за победа. Постигнатото във финансов план не е за сметка на спортно- техническите резултати. По-тежката част е зад гърба ни. Потенциалните акционери имаха нужда да видят, че всичко върви в положителна посока.“
Според Томов за да бъде спасен лицензът на клуба е трябвало да бъдат изпълнени три основни цели. Обезпечение на задълженията към НАП, положителен балансов резултат и изплащане на суми към физически и юридически лица.
„Искам да благодаря на тези 3000 човека, които повярваха в нас. Те са герои. Водим преговори и с по-крупни акционери, които да си закупят акции през другата седмица.“