Стартъпите са ключът към развитието на технологиите и са двигател на индустриалните трансформации и еволюции. На тайванското изложение COMPUTEX 2021 Virtual, организирано от TIATRA, бе отделена специална зала за стартъпи. Бяха представени 81 участника от 21 страни, като целта бе да се изгради една стабилна глобална технологична екосистема от компании и бизнес възможности чрез цифрова платформа.
От първото си издание през 2016 г. изложението #InnoVEX, посветено на стартъпите, последователно е било домакин на национални павилиони от Франция, Корея и Холандия, като националните павилиони се превръщат и в един от акцентите за посетителите, медиите и инвеститорите.
През 2021 г. френския технически павилион представи 5 екипа, демонстриращи технологичните достижения на Франция в области като квантовите изчисления, органичните фотоволтаици, безжичното зареждане, обработка в паметта (PIM) и домашните технологични приложения.
Корейският павилион, организиран от KOTRA (Корейска асоциация за насърчаване на търговията), демонстрира иновации в наблюдението на здравен мониторинг на домашни любимци и селскостопански животни, образователни роботи, изкуствен интелект за подобряване на разпознаването на речта и авто-мапинг на закрити пространства.
Холандия от своя страна разглежда участието си на изложението като ключова стратегическа платформа, на която демонстрира различни технологии като дисплей с виртуална реалност, 3D принтирани оптични лещи, софтуери за обучение на служители, ускорение на квантовите изчисления и подобряване на сигурността на електронната поща.
За първи път участва и Европейската банка за възстановяване и развитие, която доведе 8 страни с общо 18 изложители от Източна Европа, Централна Азия и Северна Африка. Представени са блокчейн технологии, кибернетична сигурност, анализ на изображения, роботика и решения в автоматизацията.
Що се отнася до местните представители от Тайван, които все повече се утвърждават като водеща база за стартиращи компании, акцентът падна върху AIoT технологиите и здравеопазването. Участваха над 20 екипа с разработки в области като изкуствен интелект, смарт произвидстово и автоматизация на процеси, тестване на околна среда, виртуална реалност, интернет на нещата, зелена енергия, програмиране и други.
За първи път бе организирана и „Тайвано – Израелска иновационна среща на върха“, където лектори от двете страни споделиха опит и обсъдиха възможностите за двустранно сътрудничество.
Виетнамските представители пък обследваха възможностите за стратегически съюзи с тайвански компании в различни сфери.
#InnoVEXVirtual предоставя на стартъпите чудесен трамплин за навлизане на азиатските пазари, свързвайки ги с водещи производители и инвеститори, което им дава възможност за растеж и устойчиво развитие.