Създадената от специалисти на НАСА, с помощта на компютърно моделиране, визуализация ви позволява виртуално да се потопите в центъра на събитията - точката, от която няма връщане за всеки, който потенциално може да се окаже в черна дупка. Според учените, в тази структура, вътре не само пространството, но и времето е изкривено.
Поредица от видеоклипове отново доказва общата теория на относителността на Айнщайн. НАСА също пусна 360-градусови видеоклипове, които дават на зрителите поглед отблизо на околностите на черната дупка и дори карта на небето.
Масата на такава черна дупка е 4.3 милиона пъти по-голяма от масата на Слънцето. Хоризонтът на събитията на небесното тяло достига дължина от 25 милиона километра, което е еквивалентно на 1/8 от разстоянието от Земята до Слънцето. Черната дупка е заобиколена от плосък, въртящ се облак от горещ, светещ газ и фотонни пръстени, които я обикалят един или повече пъти.
Първоначално камерата е позиционирана на 640 милиона километра, но черната дупка бързо изпълва зрителното поле на зрителя. По пътя към диска на небесното тяло фотонните пръстени и нощното небе все повече се изкривяват поради кривата пространство-време.
Общо учените са генерирали 10 терабайта данни. Обработката на такъв масив от информация отнема на суперкомпютъра пет дни. На един стандартен лаптоп ще са му нужни повече от десет години, за да изпълни тази задача. Вижте повече във видеата.