Отидете към основна версия

15 351 96

Обраха Меркел в магазин за деликатеси

  • ангела меркел-
  • обир-
  • магазин

Бившият канцлер на Германия е останала без личната си карта, кредитна карта, шофьорска книжка и портфейл с пари

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Бившият германска канцлер Ангела Меркел е била обрана докато пазарува в магазин за деликатеси в берлинския квартал Шарлотенбург, съобщава NOVA, позовавайки се на РТС. Тя не се е обадила на полицията от местопроизшествието, но веднага след това е отишла в първото полицейско управление.

Откраднати са ѝ лична карта, кредитна карта, шофьорска книжка и портфейл с пари, за което първи съобщи германският „Билд“. От кабинета на бившия канцлер не реагираха по никакъв начин на случилото се.

Телохранителят от Федералното управление на криминалната полиция, който придружавал Меркел този ден, не могъл да предотврати обира. Разследването продължава. Известно е, че Ангела Меркел, която напусна политиката миналия декември, ходи на пазар сама.

Поставете оценка:
Оценка 3.9 от 69 гласа.

Свързани новини

Новини по държави: