Украинското външно министерство смята, че подходът на президента на Бразилия Лула да Силва не отговаря на реалното състояние на нещата и го кани да посети Украйна, за да разбере истинската същност на руската агресия.
Съответното изявление направи говорителят на украинското външно министерство Олег Николенко във Фейсбук, съобщава кореспондентът на Укринформ.
"Украйна наблюдава с интерес усилията на президента на Бразилия да намери решение за прекратяване на войната. В същото време подходът, чрез който жертвата и агресорът се слагат на везните, и страните, които помагат на Украйна да се защити срещу смъртоносна агресия са обвинени в насърчаване на война, не отговаря на реалното състояние на нещата“, пише Николенко.
По думите му Украйна няма нужда да бъде убеждавана в нищо. Агресивната война се води на украинска земя и причинява неописуемо страдание и разрушения.
„Повече от всеки друг в света ние се стремим да сложим край на руската агресия въз основа на формулата на мира, предложена от президента Зеленски“, добави Николенко.
Украинската страна потвърди и покана към президента на Бразилия да посети Украйна и да разбере истинските причини и истинската същност на руската агресия и нейните последствия за световната сигурност.