Отидете към основна версия

2 740 69

Бахмут е под тежък руски артилерийски обстрел

  • русия-
  • украйна-
  • бахмут-
  • обстрел-
  • война

Съобщи днес командващият украинските сухопътни войски Олександър Сирски

Източник: БГНЕС

Ожесточени боеве продължават в източноукраинския град Бахмут, който е под тежък руски артилерийски обстрел, съобщи днес командващият украинските сухопътни войски Олександър Сирски, предаде ДПА.

Въпреки това, положението в момента е под контрол, посочи генералът. Очаква се украинските войници да нанесат сериозни поражения на врага и "значително да забавят" руските атаки, добави Сирски, предаде БТА.

По последни данни от Москва, след месеци на боеве около 80% от територията на града е окупирана от Русия. Смята се, че стотици цивилни все още не са напуснали сериозно разрушения град в Донецка област, чието население преди войната наброяваше 70 000 души, отбелязва агенцията.

Напредването на руските части е било отблъснато и в други райони по фронтовата линия, каза Сирски. Идните дни се очаква украинската армия да започне мащабна контраофанзива в няколко района, допълва ДПА.

Поставете оценка:
Оценка 4.1 от 17 гласа.

Свързани новини

Новини по държави: