• мирослав клозе-
  • герд мюлер-
  • автогол-
  • контроли

Отборът на Германия разби с класическото 3:0 Холандия в най-сериозното дерби от контролните срещи, играни вчера

Германия тотално надигра Холандия - 1
©ЕРА/БГНЕС

На "Имтек арена" в Хамбург един срещу друг се изправиха завършилите на трето и второ място отбори на последното Световно първенство в Южна Африка. Младият отбор на Германия тотално надигра своите съперници и отбеляза три безответни гола, а за пореден път силно представяне за Бундестима направи Мирослав Клозе, който се отчете с гол и две асистенции. В 15-та минута нападателят изведе Томас Мюлер, който откри резултата. 11 минути по-късно самият Клозе удвои, записвайки 63-ия си гол за германския национален отбор. По този начин опитният стрелец се доближи на само пет гола от Герд Мюлер във вечната ранглиста на голмайсторите на Германия. В средата на втората част Йозил оформи крайния резултат след двойно подаване с Клозе.

Англия записа първата си победа над Швеция от 43 години, надигравайки скандинавците с 1:0 в Лондон. Единственото попадение в мача падна след автогол на Даниел Майсторович, а на "Уембли" присъстваха рекордно малко зрители - 48 476. Световният и европейски шампион Испания се измъкна от унизителна загуба при гостуването си на Коста Рика, заличавайки пасив от два гола в последните две минути. Попаденията за иберийците отбелязаха Давид Силва и Давид Вия. Италия се издъни при домакинството си на Уругвай и записа поражение с 0:1. Франция пък не успя да победи Белгия у дома, като двата отбора не си отбелязаха гол, съобщава БГНЕС. Резултати от другите контроли: Полша - Унгария 2:1, Гърция - Румъния 1:3, Дания - Финландия 2:1, Украйна - Австрия 2:1, Словения - САЩ 2:3, Македония - Албания 0:0.