• кимих-
  • левандовски

Баварците спечелиха с унижителното 7:2 насред Лондон

Байерн Мюнхен се подигра с Тотнъм - 1

Байерн обърна и унищожи Тотнъм със 7:2 насред Лондон и записа втора победа в група B на Шампионската лига. Серж Гнабри вкара четири гола за баварците, два добави голмайсторът им Роберт Левандовски, а веднъж се разписа и Йошуа Кимих. За лондончани точни бяха Хьон-Мин Сон и Хари Кейн от дузпа.

Срещата започна равностойно и домакините дори успяха да поведат с гол на Хьон-Мин Сон (12) след асистенция на Муса Сисоко и силен диагонален удар. Отговорът на баварците не закъсня и Йошуа Кимих (15) изравни с далечен шут. Германският шампион стигна и до пълен обрат точно преди почивката, когато Роберт Левандовски (45) вкара още едно красиво попадение след пас на Гнабри.

През втората част настъпи истинско голово шоу на Серж Гнабри (53, 55), който само за две минути вкара два гола и направи резултата 4:1 за гостите. Асистенциите за попаденията му бяха дело на французите Бенжамен Павар и Корентен Толисо.

Последваха по-добри минути за „шпорите“ и те успяха да намалят изоставането си чрез Хари Кейн (61-дузпа), който не сгреши от бялата точка.

В самия край Байерн унижи Тотнъм с нови три попадения в рамките на пет минути. Серж Гнабри (83, 88) вкара два от тези голове след подавания на Тиаго Алкантара и Толисо, а другият бе дело на Роберт Левандовски (87) също с далечен изстрел след пас на Филипе Коутиньо.

Така германският шампион събра пълен актив от 6 точки и е лидер в групата си с голова разлика 10:2 от два мача. Тотнъм остава с една точка след равенството 2:2 при визитата на Олимпиакос в първия кръг.