• 2:0

Не може да не се отбележи, че възпитаниците на Клод Пюел имаха сериозен късмет

Сент Етиен подчини Олимпик М насред Марсилия - 1
Снимка: БГНЕС/ЕРА

Тимът на Сент Етиен продължи със стопроцентовия си актив от началото на сезона, след като записа трета поредна победа от три двубоя. Този път момчетата на Клод Пюел надделяха с 2:0 като гост над отбора на Олимпик Марсилия в отложен двубой от първия кръг. „Зелените" дори още нямат допуснат гол във вратата си, като в същото време са отбелязали шест.

Сент Етиен откри резултата още в шестата минута, когато опитният нападател на тима - Ромен Амума, засече топката след подаване на Иван Масон в наказателното поле.

Марсилия тръгна в атаки, но вместо това получи втори гол четвърт час преди края, когато Денис Буанга завърши успешно една контраатака с изстрел между трима играчи на домакините.

Не може да не се отбележи, че възпитаниците на Клод Пюел имаха сериозен късмет, тъй като марсилци пропуснаха доста възможности да се върнат в мача. Някои от пропуските на хората на Вилаш-Боаш бяха фрапантни.

С тази победа „зелените“ водят убедително в класирането с девет точки, докато Марсилия са осми с шест точки след три двубоя.