Ефектът Десподов! Българинът блести в Европа

Златна резерва в Европа

Ефектът Десподов! Българинът блести в Европа - 1
Снимка: БГНЕС/ЕРА

Кирил Десподов реши с асистенция дербито между ПАОК Солун и Динамо Загреб в 1/8-финалите на Лигата на конференциите.

Първият мач завърши 2:0 в Хърватия за Динамо.

Тази вечер ПАОК поведе в Солун с 3:0.

В 49-ата минута гостите от Хърватия реализираха и резултатът в сбора стана 3:3.

В 68-ата минута на терена в Гърция се появи звездата на България Кирил Десподов.

Лидерът на "лъвовете" и ПАОК се нуждаеше от само 5 минути, за да даде решаваща асистенция и с гол на Кулиеракис (73') домакините поведоха с 4:1 на "Тумба" в Солун.

Точка на спора за крайното 5:3 в общия резултат сложи Живкович, който се разписа за тазвечершното 5:1 от бялата точка в 88-ата минута.

Така лидерът на националния тим на България Кирил Десподов чака жребия за 1/4-финалите на евротурнирите. Той ще се тегли утре следобед за трите състезания.