• българия-
  • загуби-
  • младежкият

Националите водеха на полувремето с 1:0

Младежите на България допуснаха обрат от Полша и се сбогуваха с надеждите си за Европейско първенство - 1
Кадър: Diema Sport

Младежкият национален отбор на България допусна обрат и загуба с 1:3 от Полша в мач от квалификациите за Европейското до 21 години. Възпитаниците на Александър Димитров изиграха стабилно първо полувреме, като още в 10-ата минута гредата ги лиши от гол. В 29-ата пък Емил Ценов даде аванс на "лъвчетата", а до края на първата част нямаше други попадения.

В началото на второто полувреме обаче поляците стигнаха до два гола в рамките на четири минути. В 52-ата минута Козубал се разписа и изравни, а в 56-ата Томаш Пиенко осъществи пълния обрат в полза на Полша. Крайният резултат беше оформен малко след това от Якуб Калужински, който вкара от дузпа.

По този начин полският тим дръпна с 6 точки на втората позиция, докато убедителен лидер остава отбора на Германия, който по същото време победи Естония с 10:1. Българският състав има актив от 12 точки, докато поляците са с 18.