9 Декември, 2015 19:28 1 627 1

САЩ помагат на Ирак за връщането на Рамади от Ислямска държава

  • сащ-
  • ислямска държава-
  • рамади

Америка е готова да предостави хеликоптери и военни съветници

Американският министър на отбраната Аштън Картър обяви в своя реч пред Сената, че САЩ са готови да окажат помогнат на иракската армия с повече персонал и оборудване за разширяване на тяхната борба с Ислямска държава, съобщи MSNBC.

“Ние не се колебаем да се изправим срещу Ислямска държава“, заяви Картър пред сенатската комисия по въоръжените сили.

САЩ са готови да предоставят военни хеликоптери и военни съветници, за да може иракската армия да си върне контрола над ключовия град Рамади. Това ще стане при искане от иракския премиер Хайдер Ал Абади. Иракските военни вече започнаха да напредват към града, който е столица на провинцията Анбар. Рамади бе завладян от Ислямска държава през май по време на голямо отстъпление на местната армия.

Все пак Картър повтори позицията на американския президент Барак Обама, за това, че рязкото увеличаване на сухопътни войски в Сирия и Ирак не е най-добрият вариант на този вариант. Министърът на отбраната заяви още, че силите, които се борят с Ислямска държава в момента отбелязват сериозен напредък. Той подчерта, че Турция и Саудитска Арабия трябва да направят повече, за да подкрепят борбата с групировката.

„Ние не печелим тази война и времето не е на наша страна“, заяви от своя страна сенатор Джон Маккейн, който е председател на комисията.

Картър призова Турция да засили контрола по границите си. Според него е нужно по-широко международно сътрудничество в борбата срещу терористичните групи.

 


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 смях

    0 2 Отговор
    Страхотно,моля ръкопляскайте!!!