Германски шофьор, заснет да кара с превишена скорост, избегна глоба, тъй като на снимката от камерата лицето му е закрито от прелитащ снежнобял гълъб, съобщава BBC. Самоотвержената птица ще спести на водача €105.
Представители на полицейското управление в гр. Фирзен, където е регистрирано нарушението, коментират, че самият Свети Дух е спасил бързака. В християнството белият гълъб е един от символите на третата ипостас на Бог.
Според данните от камерата за контрол на скоростта мъжът карал своето Renault Twingo с 54 км/ч при ограничение 30. Прелитащият гълъб обаче не позволява водачът да бъде идентифициран, за да му бъде наложена глоба.
"Надяваме се, че "състезателят" ще разбере знака свише и занапред ще шофира по-отговорно", шегуват се от полицията във Фирзен и добавят, че птицата също трябвало да бъде санкционирана, тъй като и тя летяла с превишена скорост.
Поставете оценка:
☆
☆
☆
☆
☆
3
Оценка 3 от 1 гласа.