Добре известно е, че марката Volkswagen и по-конкретно модела Golf има много ревностни почитатели, както у нас, така и в цяла Европа. Не са малко обаче и феновете на японски автомобили, много от които отричат достойнствата на концерна VAG. Сега един британец се опитва да им затвори устата, като с гордост обявява, че неговият Golf IV TDI може без проблем да навърти пробег от 1 000 000 километра.
Рой Дайсън купува въпросния Golf през 2002 година, като по това време колата е на реални 9 694 километра. От тогава до днес дизеловият автомобил служи безотказно на собственика си, като за този период Рой навърта километража до впечатляващите 725 000 километра (450 000 мили). Единственият проблем, за който споделя собственика е, че когато колата е на 483 000 км се разваля алтернатора.
За щастие повредата се случва в близост до сервиз и проблемът е отстранен в рамките на един час. Това е и единствената повреда по автомобила. Рой редовно сменя масла, течности и резеврни части, водещи се по предписание като консумативи и твърди, че днес, когато моторът е на повече от 700 000 километра пробег, разходът на масло е направо незначителен.
Още нещо любопитно според собственика е, че въпреки огромния пробег, оригиналната цилиндрова глава се намира в отлично състояние и не е подлагана на каквито и да било ремонтни дейности. И днес средното потребление на дизелово гориво на въпросния Golf IV TDI е между 4 и 5 литра на 100 км. Рой Дайсън е убеден, че неговият автомобил ще издържи без проблем още дълго и ще достигне до заветната граница от 1 000 000 километра.
Поставете оценка:
Оценка 3.7 от 3 гласа.