Нямам нищо общо с братя Галеви, въпросът трябва да бъде към тези, които ги изпуснаха. Това каза омбудсманът Мая Манолова в предаването „Шоуто на Слави“ по бТВ в отговор на зрителски въпрос има ли нещо общо с братя Галеви и защо я наричат сестра Галева.
„Има една фалшива снимка, която се разпространява в интернет, колаж. Това ме свързва с тях. Разпространява се от определени кръгове, всеки може да проследи кои. По-смисленият въпрос трябва да бъде към тези, които ги изпуснаха да отпътуват на някъде“. „Питайте тях защо ги изпуснаха, защо братя Галеви не са там, където трябва да са - в затвора“, каза Мая Манолова и допълни, че това е въпросът, който е важен за държавата.
Водещият заяви, че Галеви са били изпуснати по време на управлението на първия кабинет на Бойко Борисов, когато вътрешен министър е бил Цветан Цветанов. Манолова коментира, че въпросът тогава е към тях. „Толкова служебни и редовни министри и кабинета се смениха. Не знаех“, заяви тя.
Не стои пред мен въпросът да бъда начело на БСП. Това каза омбудсманът Мая Манолова в предаването „Шоуто на Слави“ по бТВ. „Не стои въпрос пред мен да се връщам, в която и да е партия“, подчерта тя.
Попитана защо е отказала да бъде кандидатура за президент на БСП, Манолова посочи, че причината е, защото е омбудсман и защото институцията на омбудсмана дава повече възможности от всички останали. „Какво може да направи президентът за гражданите? Аз мисля, че омбудсманът може да направи много повече за тях“, добави тя.
На въпрос дали има ли червени куфарчета в БСП, Манолова отговори: „Нито съм виждала, нито имам информация. Не мога да съм полезна в осветляването на тази тема“.
На зрителски въпрос какво мисли за сегашното състояние на БСП, Манолова отговори, че не коментира състоянието на партиите. „Очаквам представителите на партиите да работят в интерес на хората. Хората не вярват, че институциите и партиите работят в техен интерес. Това е огромният проблем на България днес, затова те са на улиците“, подчерта тя.
Попитана защо през 2014 г. като депутат от БСП е казала, че гласът на народа трябва да се чуе, а после е гласувала против референдума на Плевнелиев, Манолова обясни, че разликата между тогава и сега е съществена. „Важно е какво мисли суверенът, след като са казали „да“ на електронния вот, приключваме с разискването. Казали са 1 лв. за партийна субсидия, приключваме“, коментира още Мая Манолова.