Отидете към основна версия

849 1

Цветанов се срещна с директора на Интерпол

  • цветанов-
  • директора на интерпол-
  • вашингтон тим уилямс-
  • среща

Министърът на вътрешните работи Цветан Цветанов се срещна с директора на Интерпол – Вашингтон Тим Уилямс, съобщиха от МВР.

Двамата разговаряха за доброто сътрудничество между правоохранителните органи на България и САЩ. Министър Цветанов подчерта активния обмен на информация, който нашите служби  поддържат с Интерпол. „Надявам се, че с работата ни сме успели да помогнем за разкриването на много престъпления, както в България, така и в САЩ“ - каза министър Цветанов. Той заяви, че българските  власти работят безупречно с американската правоохранителна система и доказателство за това са посещенията у нас на ръководителите на всички важни служби в САЩ .
„Напълно подкрепям казаното за сътрудничеството ни. Американските служби изпитват огромно уважение към работата на колегите си от българските агенции. Заслугите за това в голяма степен са и лично Ваши“ – посочи от своя страна Тим Уилямс.
Реалното ни партньорство е най-добрата възможност да се борим с трансграничната престъпност – каза министър Цветанов и допълни, че информацията, която се обменя с Интерпол е изключително важна в това отношение.
В срещата участваха главният секретар на МВР Калин Георгиев и директорът на Дирекция „Международно оперативно сътрудничество“  Илия Пулов.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини