Коалиционните партньори имат консенсус по мерките, взети досега от правителството във връзка с пандемията от коронавирус. Това обобщи вицепремиерът Томислав Дончев на брифинг в Министерския съвет след коалиционния съвет.
На него стана ясно, че партньорите във властта са се разбрали да има ваучери за ползване на туристически услуги, за да се подпомогне сектора. Предстои обаче да бъде уточнено кой може да ползва тези ваучери, какъв ще бъде техният размер и кога ще могат да се ползват. Всичко това обаче зависи кога изобщо ще може да започне летният туристически сезон.
Вицепремиерът Дончев посочи, че ще бъдат разработени няколко хипотези, в зависимост кога стартира сезона - юни, юли или август.
Също така това лято шезлонгите и чадърите по плажовете ще бъдат безплатни.
Ще бъде променена и заповедта, с която се регламентира разстоянието между масите на открито в заведенията - вместо 2,5 м, дистанцията ще бъде намалена до 1,5 м.
„Получихме предложения от партньорите, всяко от тях трябва да бъде прецизирано внимателно. Да се оцени социално-икономическият ефект и дали можем да си го позволим. Разговорите не могат да се превръщат в това кой иска да даде повече и да изглежда по-симпатичен в очите на гражданите. Това не е целта и на нито един от коалиционните партньори", коментира Дончев.
Отидете към основна версия
5 Май, 2020 14:01 1 606 10
Коалицията се разбра за мерките в туризма
Чадърите и шезлонгите по морето това лято ще са безплатни
Снимка: БГНЕС/Архив
Поставете оценка:
Оценка 1 от 1 гласа.