Отидете към основна версия

577 0

Китайски чиновници стават брокери

  • квадрата-
  • година

Властите на източнокитайския град Уейфан решили да раздвижат пазара на имоти в района, като задължат местните чиновници да работят и като брокери, пише Economic Information Daily. В срок до края на юни всеки то тях трябва да купи или продаде поне едно жилище, което да е с площ най-малко 75 квадрата. Служителите, които не изпълнят това изискване, ще останат без заплата.

По данни на официалната статистиката на КНР миналата година обемът на продажбите на недвижими имоти е бил 620,890 млн. кв. м, което с близо една пета по-малко в сравнение с предходната 2007 г. Общата стойност на сделките е паднала до 335 млрд. долара. В момента в страната има празни 164 млн. квадрата жилища. През тази година тяхната площ ще достигне 300 млн. квадрата, прогнозират експерти.

Имотите в Китай са поскъпнали миналата година с 6,5%, но от ноември се наблюдава устойчива тенденция на спад в цените. На столицата Пекин се падат 10% от жилищата, купувани от чужденци, като най-предпочитани са имотите с площ около 80 квадрата.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини