Отидете към основна версия

672 0

Само "Овергаз" проявява интерес към газификацията на Пловдив

  • център

Държавната комисия по енергийно регулиране (ДКЕР) е удължила с един месец срока за подаване на оферти за търга за газификация на район "Тракия" с център Пловдив. Това съобщи вчера енергийният министър Милко Ковачев. Причината е, че при единствена оферта, подадена от "Овергаз", на практика липсвал избор, обясни той.

Новата дата за подаване на оферти е 17 ноември, тъй като на 17 октомври изтече срокът за кандидатстване при сегашната процедура. Това решение на ДКЕР не беше публикувано до вчера в страницата на комисията в Интернет.

Това беше първият от серията търгове за газифициране на отделни райони на страната. В близките седмици предстоят нови търгове за "Добруджа" с център Варна и "Мизия" с център Плевен. Членове на ДКЕР съобщиха преди време, че именно към регион "Тракия" има най-сериозен интерес, тъй като тръжни документи са купили фирми като "ЛУКойл", "Рургаз" и "Газ дьо Франс". Срокът за кандидатстване беше 3 месеца.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини