Четирима шуменци са задържани за държане на наркотични вещества, съобщиха от полицията в Шумен.
Работата на криминалисти от полицейското управление в града започнала след получен сигнал. Предприетите действия дали резултат и в 18.30 часа на 25 февруари на кръстовището на „Кирил и Методий” с улица „Петър Парчевич” в Шумен са задържани трима криминално провени шуменци при сключване на сделка с наркотични вещества.
По време на претърсванията и обиските в шуменците, на 33г., 24г. и 38г. и в автомобил „Opel”, с който са се придвижвали е намерен плик с около 30 грама суха листна тревна маса, която при направения нарко тест реагирала на канабис.
Открити са известно количество хапчета „екстази” и плик с близо 30 грама бяло прахообразно вещество, съдържанието на което предстои да бъда установено с експертиза.
При направения личен обиск в един от задържаните са намерени 980 евро и 200 лева. Успоредно с това е предприето претърсване на още няколко адреса в града. На единия е открита найлонова торбичка с около 100 грама бледо жълто вещество, което след направения полеви нарко тест реагирало на „амфетамин”, както и около 5 гр. суха тревна маса, която реагирала на канабис. Задържан е и друг, 28-годишен мъж от Шумен. Иззети са електронни везни, мобилни телефони.
Четиримата мъже са задържани за срок до 24 часа в полицейското управление в Шумен.
33-годишният е осъждан 29 пъти за различни престъпления - измами, обсебвания, управление на МПС в срок на наложено административно наказание, документни престъпления.
24-годишният е осъждан два пъти за кражби на вещи и частни от моторни превозни средства.
39-годишният е осъждан 11 пъти за кражби, грабеж, хулиганство, нанасяне на телесна повреда, обсебване, незаконно притежаване на оръжие. Последната му присъда е от 2009 година за наркотици.
28-годишният не е криминално проявен.
Започнато е досъдебно производство. Работата по документиране на случая, изясняване на съпричастността на всеки един от задържаните продължава под надзор на прокурор от Окръжна прокуратура - Шумен.