Отидете към основна версия

3 149 6

Дрогиран шофьор предаде дилъра си на полицията

  • наркотици-
  • дилър-
  • наркодилър-
  • наркопласьор-
  • варна-
  • професора

И срещу двамата варненци са образувани досъдебни производства

Дрогиран шофьор предаде дилъра си на полицията
Илюстративна снимка

44-годишен варненец, известен с прякора Професора, осъмна в ареста, след като негов "клиент" го предаде на полицията, че си купува наркотици именно от него.

Йордан Йорданов е задържан за 72 часа с постановление на Варненската окръжна прокуратура. Държавното обвинение ще внесе искане за задържането му под стража до началото на процеса срещу него.

Йорданов попаднал в полезрението на полицията съвсем случайно. След рутинна проверка на пътя на 12-и ноември, около 14:30 часа, патрул на "Пътна полиция" в Девня спрял за проверка лек автомобил. Оказало се, че 20-годишният шофьор кара колата си дрогиран и бил задържан.

При последвалия разпит в районното той признал от кого си купува дрогата - Йордан Йорданов. Последвал обиск в дома на 44-годишния мъж. Разследващите открили колби, бутилки и други принадлежности за производство на амфетаминопроизводни със следи от наркотични вещества.

Предстои Окръжната прокуратура във Варна да повдигне обвинение и за производство на амфетамини. Срещу шофьора, засечен надрусан зад волана, също е образувано досъдебно производство.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини