Отидете към основна версия

2 986 0

Излиза нова книга на Дан Браун през май

  • дан браун-
  • книга-
  • премиера

През месец май почитателите на Дан Браун ще могат да се радват на новта творба на писателя,  съобщи „Гардиън”.

Книгата е озаглавена „Inferno”, по пример от шедьовъра на Данте Алигери. Този път героят Робърт Лангдън ще разрешава литературна мистерия. Действието ще се развива в Европа.

“Въпреки че съм изучавал тази творба на Данте като студент, чак в последно време, докато правих проучване във Флоренция, аз започнах да осъзнавам и да оценявам неговия принос към модерния свят. С този нов роман аз искам да отведа читателите на пътешествие в царството на мистериите. Палитра от кодове, символи и много тайни проходи”, заяви Браун.

Предстоящата книга ще бъде 6-та за Браун. Всичките му произведения до момента са безспорни бестселъри.

През 2009 годин излезе последната книга на автора -  „Изгубеният символ” и надхвърли 1 милион продадени копия още през първите 24 часа от своето публикуване.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини