Здравословни проблеми отново се изпречиха пред Радина Червенова. БНТ легендата, която в последните години водеше тежка борба с коварен рак, вече не е онкоболна, но пък сега майка ѝ е с влошено здраве.
Бившата говорителка на „По света и у нас” е неотлъчно до родителката си, а и съпругът ѝ Коко Каменаров полага усилия, за да може тъща му да се чувства по-добре.
„Доста съм притеснена за мама. Зле е, ходим по лекари, по изследвания... Правим, каквото можем, и се надяваме на благоприятна развръзка”, споделя знаменитата водеща. Повече подробности за състоянието на възрастната дама Червенова обаче не пожела да сподели, пише "Уикенд".
Самата Радина се пребори с коварната болест, която я връхлетя ненадейно миналото лято. След като излезе в болничен, Червенова реши да не се завръща в телевизията-майка. Въпреки че цялата ѝ кариера е преминала в „По света и у нас”, говорителката избра да напусне държавната медия.
Тя твърди, че сама е направила този избор и не е била освободена от новия генерален директор Емил Кошлуков, който наследи мъжа ѝ Коко Каменаров предсрочно на поста му. Радина призна, че в момента прави нови професионални планове. Неотдавна двамата със съпруга си са основали обща фирма.