Лекоатлетката Десислава Младенова е новата "Мис Силикон" 2012. Жури в състав Валери и Николета Божинови, Гери Райчевска и Лили Иванова, подреди за първа, втора и трета подгласнички съответно Дарина Калчева, Ивелина Евгениева и Джулиа Гани.
Събитието се проведе в Слънчев бряг а сред гостите се забелязваха фолкпевиците Магда и Преслава, както Ирен Онтева с приятеля си Давид Бучолини. Водещи на конкурса бяха Гери Дончева и Ива Атанасова.
27-годишната победителка Десислава Младенова е професионален спортист. 13 поредни години тя е републикански шампион на България по бягане 60м. и 100м. с препятствия. Сексапилната блондинка е била спортист на атлетически клуб „Павел Павлов“, а в колекцията си от титили има медали и от Балканиадата по лека атлетика.
Тази година участничките в надпреварата имаха и кауза, която да защитават. Конкурсът премина под мотото "Не на фалшивия силикон".
За да покажат силиконовите си достойнства, у нас долетяха също така красавици от Колумбия, Венецуела и Русия. Те обаче бяха отсвирени от журито, което заложи на "родния продукт".