Третият студиен албум на Джордж Езра "Gold Rush Kid" оглави британската класация с излизането си, както и предишните два. Песните в него са оптимистични, както очакваха феновете му, но и по негови собствени думи са работа на човек "получил 10 години да изследва едно нещо", цитира го life.dir.bg.
Езра също е казвал, че на 29 години се чувства по-уверен и това проличава в гласа му. Баритонът с лекота преминава във фалцет в "Don't Give Up" или тананика в "I Went Hunting" и "In the Morning".
Албумът е написан по време на пандемията от COVID-19 и докато Езра си стои у дома, си спомня за пътуванията си, като в "Manila" или заглавната "Gold Rush Kid".
Джорж Езра става известен през 2014 г. с хита "Budapest", който оглавява класациите на няколко държави. Дебютния си студиен албум "Wanted on Voyage" издава през същата година. Той оглавява британската класация. Вторият му студиен албум "Staying at Tamara's" излиза през 2018 г. и отново е номер едно във Великобритания. От него е хита "Shotgun". През февруари 2019 г. Джордж Езра печели награда Брит за най-добър певец.