Ще има ли лидерски дебати, за да защитят политическите лидери своите послания и тези, или ще обикалят зали и селски площади?!
Как ще привлекат Негласуващите, които нямат информиран избор и мотиви да гласуват? Или се интересуват само от своето пребиваване в Народното събрание и се замерят с квалификации и компромати. За съжаление медиите са им удобен рупор.
Колкото и да критикуваме медийните политически дебати, това е единственият терен, където могат да се чуят аргументи, останалото е политическа пропаганда.
Бившият министър-председател Николай Денков е поканил лидера на ГЕРБ Бойко Борисов на дебат, стана ясно от негово обръщение в социална мрежа. Това е първата стъпка към лидерски дебат, който е естествена, демократична, европейска практика.
Уважаеми лидери, ще излезете ли на телевизионен дебат, за да могат гражданите да ви видят като ерудиция, комуникативност и най-важното – какви са конкурентните политически послания и обещания?
Гледаме обиколките на Бойко Борисов в страната, съпроводени с екзалтирани възгласи „премиер!“ .
Кирил Петков обяснява пред софиянци за връзката между екстремните спортове и политиката.
Делян Пеевски и представители на ДПС също обикалят страната, не са посетили нито едно телевизионно студио (за какво им е).
Слави Трифонов си е при сценаристите и пише статуси във Фейсбук.
Лидерите на „Възраждане” и БСП се виждат по билбордове…
Демокрацията се гради и развива само чрез дебат и социален диалог. В който задължително участват с въпроси и коментари структури на гражданското общество.
Ако това се беше случило по-рано, нямаше представителите на „Възраждане“ да се „борят“ за свобода на словото в Европейския съюз, от което се възползват ежечасно, забравяйки истинския геноцид за свободно слово в Русия.
Нямаше да наричат Майдана преврат, както и протестите днес в Грузия. Може би събитията у нас срещу Жан Виденов също бяха преврат. Може ли намесата в конституционното устройство на Украйна от Русия и нарушаване на международното право да са също демократичен акт!?
Как ЕС, най-демократичната уредба в света от 27 държави, където решенията се приемат с консенсус, стана най-вредната? И днес „Възраждане” ни предлага модела на Русия за защита на национални каузи чрез война…
Медиите допуснаха пропагандата да измести журналистиката и днес берем отровни плодове! Добре, че има избори, за да спре медийната шизофрения чрез дефилиране на взаимно-изключващи се еднопланови тези.
Трябват дебати, за да могат гражданите да сравняват #КОЙ – КОЙ Е.
(Текстът е от фейсбук страницата на авторката)