Манчестър Юнайтед надви Интер след дузпи в третия мач на тима от турнето в САЩ. Срещата между двата отбора бе част от приятелския турнир "Интернешънъл Чемпионс Къп" и се проведе във Вашингтон. "Червените дяволи" пък се наложиха над противника с 5:3 след ударите от "бялата точка", докато резултатът в редовното време бе 0:0. За Интер в този мач игра Неманя Видич, който за пръв път се изправи срещу отбора на който бе дълги години капитан. Той премина в редиците на миланския тим със свободен трансфер. Oтборът на Луис ван Гаал бе по-активният на терена в тази среща, като тимът изпусна два страхотни шанса да открие резултата още през първото полувреме. В 10-ата минута Джоунс засече топката от корнер, но Ханданович прояви страхотен рефлекс след удара му с глава и успя да предотврати чист гол. Пет минути преди края на полувремето пък изключителен удар на Мата профуча само на сантиметри покрай гредата. След почивката англичаните отново бяха по-опасният отбор, но тимът имаше проблем при създаването на чисти голови положения. Интер пък бе на косъм от успеха, след като в 85-ата минута Гуарин отправи силен удар от фаул, а Де Хеа с мъка спаси вратата си. При дузпите всички играчи на Манчестър Юнайтед реализираха, като за Интер изпусна само Марко Андреоли.
Отидете към основна версия
30 Юли, 2014 16:28 1 102 0