Отидете към основна версия

1 042 1

Домусчиев не се плаши от заканите на Ботев

  • кирил домусчиев-
  • ботев-
  • лудогорец

Бизнесменът изтъкна като слабо място на своите трудното превключване на ниво А група

Снимка: БТА/АП

Осмият кръг на „А“ група ще бъде открит с двубоя Ботев (Пловдив) – Лудогорец днес. Срещата на базата в Коматево е с начален час 17:00.

Домакините ще търсят първа победа над тима от Разград, докато за Лудогорец това е последен двубой преди срещата с Ливърпул от Шампионска лига.

Двата отбора се познават много добре след като вече спориха за Купата и Суперкупата на България, като и двата трофея отидоха в Разград, а пловдивчани все още нямат победа над своя съперник.

В първите седем кръга Ботев се представи много успешно и заема второ място в класирането, докато Лудогорец се е съсредоточил въпру представянето си в евротурнирите и в първенството не започна убедително, като е на 4-о място, на четири точки от лидера ЦСКА.

Досега двата тима имат общо шест мача, като четири от тях са завършили наравно и Лудогорец има две победи. Много често на дербитата между тези два отбора има проблеми с фенове или съдии зааради голямото напрежение.

Георги Дерменджиев ще даде почивка на националите, които играха във вторник срещу Азербайджан. Влади Стоянов, Светослав Дяков и Мищо Александров бяха титуляри само преди три дена.

Вили Вуцов пък е довлен от своите и няма да прави много промени от предишният двубой с Хасково.

С усмивка пък прие заканите от Пловдив босът на Лудогорец Кирил Домусчиев. Шампионите гостуват днес на Ботев (Пловдив), а Вили Вуцов откри огън по съперника, от който загуби за Суперкупата.

"Всички се опитват да играят с нас, все едно и те играят в Шампионска лига. Това е щастието им. Идва Лудогорец - ако бием, все едно и ние сме били Стяуа", каза в интервю за "Стандарт" бизнесменът.

"Че падат от Зимбру, знайни и незнайни отбори, никой не гледа. Това е мотивацията им - мачът с Лудогорец е мачът на годината им, както за нас са Реал Мадрид и Ливърпул. Не е лошо, предпочитам да е така. Имаме нужда от по-сериозна конкуренция. Може би това е единственият начин - ние да сме някакъв дразнител". Той призна, че играчите трудно преминават от Европа на вълна "А" група.

"Най-силно мотивирани ще са в Шампионската лига. За нас това е голям проблем - превключването. Опитвам се да мисля през мирогледа на нашите футболисти. Например, играл е в Испания срещу Роналдо на "Бернабеу" и в един момент го пращаш в Хасково", обясни Домусчиев".

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини