Най-добрата китайска тенисистка На Ли каза сбогом на тениса и обяви края на състезателната си кариера. Тя го направи с емоционално писмо, адресирано до своите фенове. 32-годишната азиатка прекратява кариерата си заради проблеми с контузии. В момента тя заема 6-ото място в световната ранглиста на женския тенис. Азиатката е двукратна победителка от турнири на "Големия шлем". Тя стана първата азиатка, която спечели турнир от такова ниво, след като триумфира на "Ролан Гарос" през 2011 година. В началото на сезона тя спечели и трофея от Откритото първенство на Австралия. За последно тя обаче игра в края на юни, след което претърпя операция на лявото коляно. В официалното писмо до феновете си китайката обяви, че очаква с нетърпение новата страница от своя живот и ще отдели повече време на семейството си и близките си.
Отидете към основна версия
19 Септември, 2014 16:02 852 0