Легендарният плувец Майкъл Фелпс, носител на 18 златни олимпийски медала, е бил арестуван, съобщи Си Ен Ен.
Американецът е бил хванат да кара с превишена скорост и в нетрезво състояние в Балтимор, в родния му щат Мериленд. Фелпс е бил задържан през нощта на понеделник срещу вторник, а след известно време е бил освободен.
Плувецът побърза да се извини в социалните мрежи, заявявайки, че искрено съжалява: „Знам, че думите ми могат да не означават много, но дълбоко съжалявам и се извинявам на всички, които предадох с действията си“.
През 2004 година Майкъл Фелпс отново бе арестуван за подобно провинение и получи 18 месеца пробация. Тогава той също се извини за постъпката си.