Юнайтед наказа Арсенал и взе първа победа като гост

• арсенал-
  • манчестър юнайтед

Вратарят на гостите Де Хеа изигра прекрасен мач

Снимка: БТА/ AP

Манчестър Юнайтед победи Арсенал с 2:1 в Лондон в дербито от 12-ия кръг на английската Висша лига. С успеха си на „Емирейтс” възпитаниците на Луис ван Гаал спечелиха първа победа като гост от началото на сезона на Острова.

Киърън Гибс си отбеляза автогол в 56-ата минута, а в 85-ата Уейн Рууни наказа „артилеристите” след подаване на Анхел Ди Мария. В добавеното време на мача Оливие Жиру върна едно попадение, но беше твърде късно за нещо повече.

В по-голямата част от мача Арсенал доминираше на терена, създавайки много голови положения, но невъзможността да ги реализира бе наказана по най-добрия начин от „червените дяволи”. Стражът на гостите Давид де Хеа направи няколко невероятни спасявания.

Юнайтед се изкачи до четвъртата позиция във временното класиране, докато Арсенал се смъкна до осмата. Лидерът Челси победи по-рано днес Уест Бромич Албиън с 2:0, докато Манчестър Сити надигра Суонзи с 2:1.