Шакири поведе Интер към четвъртфиналите в Копа Италия

• фиорентина-
  • аталанта

Джердан Шакири вкара дебютния си гол с екипа на Интер

Снимка: БТА/ AP

Интер победи Сампдория с 2:0 у дома в осминафинална среща от турнира за Купата на Италия. Дебют като титуляр направи новата покупка на „нерадзурите“ Джердан Шакири, който изигра много силен мач и отбеляза гол.

Швейцарецът даде преднина на тима от Милано в 71-ата минута, а три минути преди края на редовното време Икарди уби интригата с втори гол. Сампдория завърши двубоя с 9 души, след като Кръстисич и Взолек бяха изгонени съответно в 12-ата и 77-ата минути.

На четвъртфиналите Интер ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между Наполи и Удинезе, който ще се изиграе тази вечер от 22:00 часа българско време.

В друг двубой от осминафиналите Фиорентина победи Аталанта с 3:1 на „Артемио Франки“. И четирите гола бяха отбелязани през първото полувреме. Марио Гомес вкара два гола за „виолетовите“, а един добави Куадрадо от дузпа. За гостите се разписа Бианки в 40-ата минута.