Дисциплинарната комисия на БФС обяви, че ще се самосезира, само часове, след като обяви решенията от заседанието днес.
Причината е, че комисията не бе разгледала сигнала за издигната свастика от агитката на ЦСКА по време на мача с Локомотив София. В първото решение на органа към БФС „червените“ бяха глобени с 2000 лева заради „за нерегламентирано използване на пиротехнически изделия“.
В началото на деня от Националния клуб на привържениците на Левски поискаха обяснение от футболната централа дали няма да накаже ЦСКА за издигнатата свастика. След преразглеждане на решението се очаква глобата на клуба от стадион „Българска армия“ да е доста по-солидна.
„ След приключване работата на Дисциплинарна комисия при БФС на 21.04.2015 г в отдел „Спортно-технически” постъпи сезиране относно издигане на свастика/пречупен кръст/ в срещата от ХХVІ –ти кръг на „А” ФГ между отборите на ПФК „ЦСКА” и ПФК „Локомотив” Сф играна на 20.04.2015 г. Сезирането ще бъде разгледано на следващото заседание на Дисциплинарна комисия при БФС“.