• българия-
  • сърбия-
  • белград

Националите ни спечелиха драматичната контрола в пет сета

Българският национален отбор по волейбол победи Сърбия с 3:2 (25:23, 23:25, 25:20, 17:25, 15:13) пред 300 зрители в зала "Вождовац" в Белград във втората приятелска среща между двата отбора.

Вчера възпитаниците на Пламен Константинов също надделяха с 3:2 над "плавите" в дебюта на Никола Гърбич като селекционер на Сърбия.

Двубоят продължи 115 минути, а селекционерът на България Пламен Константинов направи една промяна в стартовия състав от мача в в петък.

Станислав Петков започна титуляр вместо Николай Пенчев и заби 17 точки (2 блока, 60% ефективност в атака, 6% перфектно и 39% позитивно посрещане)

Единствените състезатели, които не взеха участие в проверката бяха диагоналът Данаил Милушев и центърът Мартин Палийски.

Звездата на Сърбия Александър Атанасийевич отново не бе в групата за този мач, а Неманя Петрич бе сред резервите, но не се появи в игра.

Младийт диагонал Милия Мърдак записа 17 точки (1 ас, 3 блока, 37% ефективност в атака), а Урош ковачевич, който игра сама в първите 3 гейма добави 12 точки (2 аса, 1 блок).

Двубоите срещу Сърбия бяха генерална репетиция преди първите мачове на тима от Световната лига, които са срещу Канада на 30 и 31 май в „Арена Ботевград“.

Днес от 17,30 часа в столичната зала „Христо Ботев“ отборът на България, който ще участва на Европейските олимпийски игри в Баку, ще изиграе контрола с Гърция.